Oslávte s nami 5. narodeniny. Využite zľavu 100 € na DNA Complex test s kódom: NARODENINY100.

Každodenné situácie, v ktorých vám DNA analýza pomôže zlepšiť životosprávu

DNA analýza vám poskytne informácie o vašom tele, ktoré vám budú slúžiť ako návod k lepším rozhodnutiam a celkovému zlepšeniu životného štýlu. Tisícky ľudí už poznajú svoje genetické predispozície a na základe výsledkov DNA analýzy menia svoje správanie. Ako? Uvedieme to na pár krátkych príkladoch.

Viac pohybu, ktorý vyhovuje vášmu telu

Motivácia je často hlavnou príčinou toho, prečo mnoho ľudí nešportuje. Čo keby ste sa ale dozvedeli, že váš športový potenciál je vyšší ako u 97 zo 100 ľudí v slovenskej populácii? Alebo, že sa vaše športové gény zhodujú až na 95 percent s olympijským víťazom Matejom Tóthom? Presne tieto informácie o sebe zistíte z našej DNA analýzy. Športový profil je jeden z najzaujímavejších výsledkov. Pri jeho určovaní sledujeme viac ako 50 polymorfizmov, ktoré rôznou váhou ovplyvňujú to, či ste skôr vytrvalostný typ alebo rýchlostno-silový typ.

Vďaka poznaniu svojho športového potenciálu si jednoducho vyberiete šport, ktorý bude vaše telo ľahšie zvládať, a v ktorom budete rýchlejšie napredovať. 

Budete vedieť, na ktoré zranenia si dávať pozor 

Okrem športového profilu spoznáte svoje genetické predispozície aj na viacero športových, ale aj bežných, so športom nesúvisiacich, zranení. Napríklad, viac ako 60 % našich zákazníkov má predispozíciu na vyššie riziko vzniku syndrómu karpálneho tunela, ktorého častou príčinou je kancelárska práca za počítačom. Naši zákazníci, ktorí vedia o tejto svojej predispozícii, si nezabúdajú dať počas práce prestávku a trochu si ruky precvičiť jednoduchými krúživými pohybmi a krčením prstov. 

Získate lepší prehľad v tom, aká strava je pre vás vhodná 

Jedlo, ktoré denne prijímate, má vplyv na nespočetne veľa ochorení, hladinu vitamínov a minerálov a celkový fyzický stav vášho tela. Medzi nami skúmanými vlastnosťami, v ktorých dostanete odporúčania týkajúce sa vylepšenia jedálnička, nájdete napríklad:

  • ischemickú chorobu srdca,
  • cukrovku 2. typu, 
  • obezitu, 
  • laktózovú intoleranciu,
  • rýchlosť metabolizovania kofeínu, 
  • predispozíciu na hladiny vitamínov a minerálov v krvi (D, B12, C, železo, zinok),
  • a mnohé ďalšie, ktoré si môžete prezrieť v našom DEMO účte.

Mnohí naši zákazníci vďaka výsledkom analýzy DNA začali pri nakupovaní siahať po zdravších produktoch, konzumujú viac ovocia a zeleniny, častejšie si varia doma a vyhýbajú sa nezdravým a mastným jedlám, ktoré sú rizikovým faktorom vzniku viacerých zdravotných ťažkostí. 

DNA analýza je návodom na zlepšenie životosprávy

Gény sú len časť príbehu. Ich poznanie vás navedie k správnym rozhodnutiam v rôznych každodenných situáciách. Svojím životným štýlom môžete do veľkej miery ovplyvniť vaše zdravie, ktoré by malo byť prioritou číslo jedna každého z nás. Nezabúdajte, nikto to neurobí za vás. Prvý krok, na ceste k vitálnejšiemu životu, musíte urobiť sami. Pre mnohých bola prvým krokom práve analýza DNA. Začnite s personalizovanou prevenciou aj vy.

Marketing DNA ERA

Mgr. Lucia Martinová

Online & Social Media

Lucia je absolventkou marketingovej komunikácie na Univerzite Komenského. Má niekoľko ročné skúsenosti s online marketingom a komunikáciou značiek. V DNA ERA pracuje od roku 2021 na pozícií Online & Social Media Specialist.

Podobné články

DNA testy

Konzultácie