Zľavy končia o
dní
hodín a
minút

Oslávte s nami Medzinárodný deň DNA

DNA analýza sa postupne stala nástrojom, vďaka ktorému si tisícky ľudí zaujímajúcich sa o svoje zdravie a fungovanie tela, zlepšujú životosprávu. 25. apríl je označený za deň DNA a my sme sa na jeho počesť rozhodli pripraviť týždeň plný zliav, vďaka ktorým máte šancu naskočiť na vlnu využívajúcu moderné technológie v oblasti preventívnej medicíny a starostlivosti o zdravie. 

Ako vznikol Medzinárodný deň DNA?

Týmto dňom si pripomíname dve dôležité historické udalosti, ktoré významným spôsobom prispeli k lepšiemu pochopeniu našej DNA. 

Prvá z nich sa odohrala v roku 1953, kedy dvaja vedci, James Watson a Francis Crick, po prvýkrát presne opísali štruktúru komplexnej molekuly DNA. Aj vďaka dôležitým objavom ďalších vedcov zistili, že DNA má štruktúru dvojzávitnice. To bol veľký míľnik v histórii vedy, ktorý viedol v ďalších rokoch k lepšiemu porozumeniu dôležitosti poznania DNA pre náš život. 

Druhá udalosť sa odohrala v roku 2003, kedy bol ukončený projekt ľudského genómu (Humane Genome Project). Tento projekt bol veľmi rozsiahly a zúčastnilo sa ho mnoho vedcov. Stál stovky miliónov dolárov a bol veľmi časovo náročný, keďže sa ho podarilo ukončiť až po dlhých trinástich rokoch. Stálo to však za to, keďže sa po prvýkrát podarilo prečítať takmer kompletnú genetickú informáciu, ktorá je zodpovedná za vytvorenie a fungovanie ľudskej bytosti.

Pred pár týždňami sa vedcom podaril ďalší prelomový objav, a to konkrétne prečítanie celého ľudského genómu. O tejto prelomovej udalosti si môžete prečítať v našom blogu.

Prečo má zmysel poznať svoje genetické predispozície? 

Dnes je DNA analýza dostupná pre všetkých, ktorí majú záujem o zdravie, aktívny životný štýl a prevenciu. Prevencia býva často podceňovaná aj napriek tomu, že je to jeden z najdôležitejších spôsobov, ako sa vyhnúť zdravotným komplikáciám alebo ich zachytiť včas.

Výsledky DNA analýzy vám pomôžu nielen v prevencii, ale umožnia vám spoznať svoje telo do takej miery, ktorá bola ešte pred pár rokmi nepredstaviteľná. Budete vedieť, ako sa efektívnejšie stravovať, v ktorom type pohybových aktivít budete rýchlejšie napredovať a aj to, či si môžete dať kávu o šiestej večer a netrápiť sa so zaspávaním. Poznať svoju DNA nie je iba o informovanosti. Je to spôsob životného štýlu, na ktorý by mali naskočiť všetci, ktorí chcú robiť vedomé rozhodnutia prospešné pre svoje zdravie a telo. 

Spoznať svoje genetické predispozície je jednoduché

Absolvovať DNA analýzu je jednoduchšie, ako kedykoľvek predtým. Po online objednávke vám doručíme odberový kit. Samotný odber vzorky DNA je bezbolestný a rýchly. Následne odobratú vzorku predplatený kuriér doručí k nám, odkiaľ putuje do laboratória. Surové dáta z analýzy spracujeme a do piatich týždňov nájdete výsledky nahraté v digitálnej podobe vo svojom účte.

Špeciálna zľava na DNA testy 

Pri príležitosti dňa DNA sme sa rozhodli pre vás pripraviť časovo obmedzenú akciu na naše DNA testy. Akcia na DNA analýzu potrvá jeden týždeň. Zľavy na jednotlivé testy sa hýbu až do výšky 70 €. A náš DNA Lifestyle test si počas tejto akcie môžete kúpiť už za 99 €. Pozrite sa, ako vyzerajú výsledky DNA analýzy v našom DEMO účte.

Zdroje:

  1. https://www.genome.gov/dna-day
  2. Watson, J. D., & Crick, F. H. (1953). Molecular structure of nucleic acids: a structure for deoxyribose nucleic acid. Nature, 171(4356), 737-738.
  3. Collins, F. S., Morgan, M., & Patrinos, A. (2003). The Human Genome Project: lessons from large-scale biology. Science, 300(5617), 286-290.

Zdroje fotografií:

  1. https://www.freepik.com/free-photo/portrait-scientist-analyzing-liquid-sample-microscope-tray-laboratory-research-dna-genetic-lab-worker-with-safety-glasses-using-optical-glass-tool-scientific-development_23640886.htm#page=3&query=dna%20analysis&position=10&from_view=search
Marketing DNA ERA

Mgr. Lucia Martinová

Online & Social Media

Lucia je absolventkou marketingovej komunikácie na Univerzite Komenského. Má niekoľko ročné skúsenosti s online marketingom a komunikáciou značiek. V DNA ERA pracuje od roku 2021 na pozícií Online & Social Media.

Podobné články

Zľavy končia o
dní
hodín a
minút

DNA testy

Konzultácie